Διακρισεις των μαθητων του σχολειου μας

20/11/2012

Η Ελληνική Εθνική Επιτροπή της UNICEF υλοποιεί με μεγάλη επιτυχία το εκπαιδευτικό πρόγραμμα για την προώθηση των Δικαιωμάτων του Παιδιού με τίτλο «Τα παιδιά γράφουν & ζωγραφίζουν τα Δικαιώματά τους». Αυτή τη στιγμή διανύουμε την τρίτη και τελευταία φάση του προγράμματος που είναι η βράβευση των καλύτερων έργων και η έκθεση όλων των συμμετοχών.

Η κα Τζιροζίδου Μαρία, εκπαιδευτικός των εικαστικών, μαζί με τους μαθητές του Α1 τμήματος, τη σχολική χρονιά 2011 - 2012 - τιμήθηκε με Βραβείο από Ειδική Επιτροπή Επιλογής των έργων η οποία αποτελείτο από εκπροσώπους της UNICEF, του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού και ανθρώπους των τεχνών και των γραμμάτων.

Εκ μέρους όλου του τμήματος, οι μαθήτριες Ελευθερία Μπενάκη, Αικατερίνη Ζαχαράκη και Φλώρα Λεμονή παρέστησαν στην εκδήλωση της UNICEF και παρέλαβαν το βραβείο.

Έπαινος από το Σύνδεσμο "Οι Φίλοι του Ελληνικού Νησιού και της Θάλασσας"

15/06/2010

Συγχαρητήρια επιστολή από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Βραβείο από το Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κυκλάδων

Βραβείο σε Διαγωνισμό Έκθεσης με θέμα τα όμορφα νησιά του Αιγαίου.

©2006-2017 - 12/Θέσιο Δημοτικό Σχολείο Σίφνου. Κείμενα: Νίκος Προμπονάς - Βασίλης Σιμέλλης. Κατασκευή Ιστοσελίδας: Φραγκίσκος Λεμονής.